Kategorie
Producenci
Proszę czekać, trwa ładowanie...

Łóżka i łóżeczka dziecięce

1 - 24 z 123
Cena: 429,00 PLN
Dostępność:
Dostępny
Szczegóły
Cena: 369,00 PLN
Dostępność:
Dostępny
Szczegóły
Cena: 769,00 PLN
Dostępność:
Mała ilość
Szczegóły

Łóżeczka dziecięce

Podstawą pokoju dziecka jest łóżeczko, takie specjalne, przygotowane z myślą o maluchu. Standardowe łóżeczka posiadają wymiary 120 cm na 60 cm i wystarcza maleństwu na pierwsza lata życia, od czasu gdy jest noworodkiem aż do momentu gdy wyrośnie z łóżeczka. 

Wiele z nich posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu zapewnimy bezpieczeńtwo dziecku, które zacznie samo wstawać (opuścimy materac w dół i nie będzie w stanie się wychylić). Projektanci zadbali jednak o te maluchy, które potrafią już same raczkować, siadać i chodzić. Taki dwulatek, będzie w stanie sam wyjść z łóżeczka, a z racji tego, że maluchy od zawsze usiłują przedostać się górą (co często kończy się skokiem na główkę), współczesne łóżka dziecięce posiadają wyjmowane pręty boczne. Tak przygotowane wyjście jest bezpieczne i wygodne, a rodzic nie musi się martwić, że brzdąc coś sobie zrobi.

Kiedy łóżeczko dla niemowlaka jest już na liście zakupów, należy zobaczyć jaki do niego pasuje materac. Istnieje ich na rynku całkiem sporo, od tych najtańszych, z cienkiej pianki, przez te z dodatkiem włókien gryczanych i kokosowych (tzw. materace gryczano-kokosowe) aż po lateksowe. Ważne jest to, by nie był on za miękki (bo nie odkształci się tak szybko) i oddychał (po pot i wilgoć są pożywką dla bakterii!). 

Ciekawostki

Czy wiesz, że...?
  • Już w pierwszym dniu życia dziecka w brzuszku mamy niemowlak ma określoną płeć, kolor skóry, oczu, włosów itp.

  • Dziecko w ciągu pierwszych 360 dni życia spędzi w łóżeczku około 300 dni z tego prześpi nawet 240.

Dodano do porównania
BABY LIST
Razem:
Żeby zachować listę zaloguj się lub zarejestruj się