|

Darmowa dostawa od 500,00 PLN

Kategorie
Producenci
Proszę czekać, trwa ładowanie...

Pokój dziecięcy

1 - 24 z 90

Pokoiki

Meble do pokoju dziecięcego to ważny wybór. Chodzi tu o dwa główne aspekty.

Praktyczność w użyciu to pierwsza rzecz. Wpływa ona na komfort każdego dnia. To ważne zarówno dla małego domownika jak i dla jego rodziców.

Design do druga sprawa. Pokój dla dziecka powinien wyglądać stylowo – tego z pewnością chce mama! A tata? Nawet jeśli dla niego nie ma to większego znaczenia, to jego żona już się o to zatroszczy.

Dobrze by pokoik dla dziecka był pomyślany. Co to oznacza? Niech te same meble służą przez wiele lat. Do tego niech dają dużo frajdy i wygody zarazem. Jak to zrobić? Trzeba właściwe dobrać konkretne bryły i dodatki do nich. Więc co wybierać? Dużo zależy od indywidualnych potrzeb rodziny.

Dostępnych jest mnóstwo rozmaitych elementów, stylów i rodzajów mebli. Pokoje dla dzieci w poszczególnych domach różnią się od siebie. Nie ma dwóch takich samych! To nie tylko kwesta ścian, podłogi czy wspomnianej różnorodności. Znacząco wpływa na to opcja wyboru konkretnych brył. Nie kupujesz gotowego zestawu, jeśli nie chcesz. Dobierz tylko wybrane przez siebie elementy. Zdecyduj też o ilości. Może przydadzą się dwie półki ścienne?

Projekt pokoju dziecięcego:

Szukasz inspiracji? Chcesz ciekawie zaaranżować przestrzeń swojej pociechy? Nie każdy rodzic ma gotowy pomysł na pokój dziecięcy. Dlatego z pomocą przychodzą sami producenci. Masz przykładowe wizualizacje. Każdy zestaw pokazany jest w innej stylizacji. To z pewnością pomoże ci w projekcie wymarzonego pokoju. Pamiętaj, że gotowe wizualizacje to tylko propozycja. Zawsze dodasz lub usuniesz dowolnie wybrany element. To nie wszystko. Niektóre meble mają miłe nadruki np. z postaciami z bajek. Masz też opcję personalizacji. Część producentów oferuje tabliczki z imionami.

Pokój młodzieżowy

Co zrobić, gdy dziecko zaczyna wyrastać? Czy to oznacza konieczność kolejnego meblowania i projektowania? Wcale nie. Zostaw te obecne. Przekształć niektóre bryły (np. łóżeczko w tapczanik). Dokup jeden czy dwa elementy. Teraz macie pełnowartościowe meble do pokoju młodzieżowego.

Pamiętaj, że pewne części zestawu przydają się dopiero u dzieci mających kilka lat. W końcu pokoje młodzieżowe nieco różnią się od przestrzeni dla niemowlaków. Nie musisz wszystkiego kupować od razu. Brakujące meble z tej samej kolekcji spokojnie dokupisz nawet po paru latach. Np. regał czy biurko. Więc jeśli chcesz, to zachowujesz ten sam styl przez cały czas. Od noworodka do nastolatka. To niebywała swoboda i elastyczność.

Pokój dla dziewczynki

Kolor różowy? Albo jednak biały? A co zresztą wystroju? Pokoje dla dziewczynek wymagają szczególnej uwagi. Macie bardzo wiele możliwości. Jednocześnie dobrze jest wpasować się w zmienne i wybredne gusta osoby, która za chwilę stanie się nastolatką. To dlatego pokoje dla dziewczyn czasem okazują się dla rodziców, a przede wszystkim dla mamy, sporym wyzwaniem. Macie do wyboru całą paletę kolorów mebli. Znajdziecie rzecz jasna różowe. Jednak także m.in. kremowo-kawowe czy białe.

Pokój dla chłopca

Tutaj zapewne wkroczy tata. Pomoże on mamie w projektowaniu i zapełnianiu pokoju. Gadżety do wspólnej zabawy z chodzącym już dzieckiem to jednak rzeczy brane pod uwagę w drugiej kolejności. Pokój dla chłopca to meblowanie, przy którym można zachować już nieco więcej swobody. Chłopak nie powinien być tak wybredny jak jego rówieśniczki. Choć warto zaznaczyć, że tutaj lepiej sprawdzą się bardziej ciemne kolory. Np. niebieskie czy popielate.

Ciekawostki

Czy wiesz, że...?
  • Dziecko w ciągu pierwszych 360 dni życia spędzi w łóżeczku około 300 dni z tego prześpi nawet 240.

  • Już w pierwszym dniu życia dziecka w brzuszku mamy niemowlak ma określoną płeć, kolor skóry, oczu, włosów itp.

Dodano do porównania
BABY LIST
Razem:
Żeby zachować listę zaloguj się lub zarejestruj się