|

Darmowa dostawa od 500,00 PLN

Kategorie
Producenci

Relacja z targów Kind + Jugend 2018 - cz. 1.

Maxi Cosi Lara Od niedawna producenci prześcigają się w zmniejszaniu wózków. Chodzi tutaj oczywiście o wymiary przed i po złożeniu. To oczywiście po to, by jak najbardziej ułatwić rodzicom wszelkiego rodzaju podróże. Nie chodzi tutaj o parasolki składane podłużnie - te odchodzą powoli do lamusa. Lepsze rozwiązanie to po prostu mała paczka przypominająca sześcian. Wiele tego typu wózków mieści się nawet w schowku na bagaż podręczny w samolocie! Kolejna taka propozycja od Maxi Cosi to właśnie model Lara. Złożysz ją jedną ręką i założysz na ramię. Specjalny pasek masz dołączony.

Maxi Cosi Lila to rzadko spotykana opcja wózka wielofunkcyjnego. Ma ona jedno specjalne siedzisko 2w1. To pojedynczy element, który pełni funkcję spacerówki i gondoli jednocześnie. Wystarczy tylko przekształcić je kilkoma ruchami. Można to zrobić nawet w trakcie spaceru. To specyficzny wózek dla rodzin o konkretnych potrzebach. Dziecko w wieku ok. 4-5 miesięcy? Czasami nie wiadomo czy przewozić je jeszcze w gondoli czy już w spacerówce. Dlatego jedno łatwo przekształcane siedzisko sprawdza się tutaj doskonale. To także mniej elementów do przechowywania czy przewożenia. Masz też opcję rozszerzenia o dodatkowe siedzisko - z Maxi Cosi Lila tworzy się wtedy wózek rok po roku. To dla dwójki dzieci w różnym wieku.

Małą, turystyczną spacerówką pochwalił się także Safety 1St. Stworzyli oni model Up To me. Jego istotna zaleta to opcja rozłożenia oparcia do całkowicie płaskiej pozycji. Wiemy jak cenna jest możliwość spokojnego i wygodnego zaśnięcia dziecka podczas spaceru.

Safety 1St Teamy to nowy, spacerowy wózek dla bliźniaków. Siedziska położone są jeden za drugim. Na uwagę zasługują koła. Wyglądają jak felgi w samochodzie. O gustach się nie dyskutuje. Jednak warto podkreślić tutaj ten oryginalny design.

Peg Perego również dołączyło do grona firm, które mogę pochwalić się wózkiem gotowym na każdą podróż. To Peg Perego Tak. Spośród innych wózków tego typu wyróżnia się wyjątkowo obszernym koszem na zakupy. Ma też płaską pozycję do spania. Stoi samoistnie po złożeniu.

Quinny Hubb to nowy wózek, który doskonale sprawdzi się zarówno jako spacerówka, jak i wózek głęboko-spacerowy z gondolą. Ma opcję stworzenia wersji rok po roku. Wygląd dynamiczny. Choć nie ma przesadnej oryginalności, do której przyzwyczaiło wszystkich Quinny.

Chicco Fully to wózek wielofunkcyjny i spacerowy z opcją stworzenia wózka podwójnego. Na jego ramę wepniesz po 2 dowolne elementy - gondole, siedziska spacerowe lub fotelik samochodowe. To więc jeden wózek na każdą okazję i dla całej rodziny.

Chicco przygotował też udoskonalone wersje dobrze już znanych kompaktowych spacerówek. Dwa dość nowe, ale już sprawdzone modele doczekały się kontynuacji. Teraz w sprzedaży pojawiają się Chicco Ohlala 2 i Chicco Miinimo 2.

Zupełna nowość od Włochów to spacerówka Chicco Best Friend. Wyróżnia się oryginalną tapicerką. Dominuje czerń. Jednak w oczy rzucają się kolorowe wzory. Powinna więc spodobać się ludziom odważnym.

Dobrze znany i ceniony za swoje zalety. Prekursor wózków turystycznych - Baby Jogger City Tour. Teraz także w wersji dla bliźniaków! Amerykańska marka po raz kolejny wyprzedziła konkurencję. Jako pierwsza pokazała mały wózek podróżny dla dwójki dzieci! Szukajcie już niedługo Baby Jogger City Tour Double.

Nowości zaprezentował też Joolz. Joolz Geo 2 i Joolz Day 3 już wkrótce pojawią się w sprzedaży. To lekko udoskonalone wersje swoich poprzedników.

Peg Perego FF105 to nowy fotelik samochodowy z normą i-Size. Dedykowany dzieciom od urodzenia do ok. 18 kg (oficjalna homologacja to 105 cm). To fotelik z systemem modułowym. Oznacza to, że wpina się go na bazę ISOFIX, która pasuje także do drugiego fotelika z przedziału 0-13 kg. W tym przypadku chodzi o nosidełko Peg Perego Primo Viaggio i-Size.

Kiddy Artemis i-Size 1 to z kolei nowość o tego znanego, niemieckiego o wielu lat producenta fotelików samochodowych. Montowany przodem i tyłem. Oddychająca tapicerka. Wskaźniki poprawnego montażu. Jednak największa zaleta i jednocześnie innowacja to nowy system poprawiający bezpieczeństwo. Przenosi on siłę uderzenia z bocznej części skorupy do tylnej. Wszystko po to, by jak najmniej siły dotarło do dziecka.

Kiddy zaprezantował także nową kolekcję tapicerek - DLX. To mnogość kolorów. Jeśli lubicie pstrokate barwy, to DLX jest dla was!

Nowość w ofercie Maxi Cosi to gondola do wózka z homologacją do jazdy w samochodzie! Maxi Cosi Jade została stworzona specjalnie z myślą o niemowlakach do ok. 6-7 miesiąca życia. Jej największa zaleta względem standardowych fotelików 0-13 kg to leżenie całkiem na płasko. To najzdrowsza możliwa pozycja dla noworodka. Praktycznie niemożliwa do uzyskania w tradycyjnych nosidełkach. Wzmocniona włóknem szklanym. Wkładka wewnątrz z pianką memory foam. Pasy trzypunktowe. Całość daje wysokie bezpieczeństwo. Dodatkowo także wentylacja. Gondola montowana na bazie ISOFIX. Pomyślnie przeszła już testy Stiftung Warentest.

Maxi Cosi Pearl Pro i-Size. Dla dzieci od 67 do 105 cm wzrostu. To więc przedział wagowy ok. 9-18 kg. Przodem i tyłem do kierunku jazdy. Informacja głosowa o poprawnym montażu (delikatna, by nie zbudzić i nie przestraszyć dziecka). Montowana na bazach Maxi-Cosi 3WayFix lub Family Fix One i-Size.

Chicco 2 Easy to fotelik 0-18 kg. Montowany na bazie. Jednak bez użycia systemu ISOFIX. Robi się to za pomocą pasów pojazdu. Przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Wkładka dla najmniejszego dziecka za darmo w zestawie.

Chicco Fold&Go to jeszcze jeden fotelik od tej słynnej włoskiej marki. Jego przedział to 100 - 150 cm. To więc siedzisko dla najstarszych dzieci. Ma dodatkową ochronę boczną i technologię Safe Pad. To pewniejsze zapięcie pasami pojazdu. To dzięki dodatkowemu - czwartemu - zapięciu pasa. Znajduje się ono w siedzisku.

Baby Jogger City View to nowy, ale wciąż jeden z nielicznych fotelików samochodowych w przedziale 0-36 kg. To więc jedno siedzisko na cały okres. Od urodzenia do momentu przesiadki na kanapę pojazdu.

Jeśli już jesteśmy przy fotelikach 0-36 kg, to nowy fotelik zaprezentowało także Graco. Model Graco Slimfit LX. To następca dobrze sprzedającego się Graco Milestone. To po prostu udoskonalona wersja poprzednia.

To tylko część z długiej listy nowych fotelików samochodowych. Zapraszamy do drugiej części Poduktów zaprezentowano o wiele więcej. Szczegóły w drugiej części relacji.

Inne artykuły z grupy Aktualności

Dodano do porównania
BABY LIST
Razem:
Żeby zachować listę zaloguj się lub zarejestruj się