Twój koszyk jest pusty
do darmowej dostawy brakuje Ci 500 PLN
Konto
Producenci

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Bez względu na rodzaj zabudowy, jakiej obecnie potrzebujemy całość będzie opierać się na ramie wraz z kołami. Konstrukcja musi zapewniać odpowiednią sztywność a rozmieszczenie masy wózka powinno ułatwiać jazdę po nierównościach czy też podnoszenie przednich kół. Mamy możliwość zakupu wózka klasycznego, który z założenia przystosowany jest jedynie do wożenia gondoli. Decydując się na taki zakup, kiedy dziecko wyrośnie już z gondolki, będziemy zmuszeni do zakupu kolejnego, kompletnego wózka - typowo spacerowego. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup wózka uniwersalnego, na którego ramie będziemy wozić dziecko zarówno w gondolce, spacerówce jak i foteliku samochodowym. Rozwiązanie to jest najpopularniejsze ze względu na to, że decydując się na wózek uniwersalny tak naprawdę zyskujemy nie tylko na praktyczności zestawu ale oszczędzamy również czas i pieniądze. Oferta takich wózków jest ogromna i bez względu na kryteria, jakimi kierujemy się przy jego doborze każdy z pewnością znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie i swojego dziecka. Zestaw składający się z wózka wraz z gondolą, spacerówką oraz fotelika samochodowego możemy nabyć już za 1200zł. Montaż i wymiana zabudów wózka jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie kilka sekund. 

Każdy malec swoje pierwsze 6-7 miesięcy życia podróżuje w gondoli, czyli tradycyjnej zabudowie wózka z wysokimi burtami oraz obszernym daszkiem. ,,Budka" taka skutecznie chroni przed zimnem i wiatrem nie pozwalając na zmarznięcie dziecka a latem przed słońcem. Przy wyborze gondoli warto zwrócić uwagę na jakość materiałów i ich wykończenie. Istotną kwestią jest możliwość używania daszka budki jako pałąka do przenoszenia gondoli - musi być on odpowiednio usztywniony. Dodatkowym plusem niektórych gondolek jest możliwość regulacji wysokości podparcia główki oraz plecków dziecka. Przydatne jest to wtedy, kiedy dziecko zaczyna się podnosić i jest coraz ciekawsze świata. 

Najczęściej dzieci około 7 miesiąca życia coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej czy też półleżącej. Na spacery w takich pozycjach pozwala nam spacerówka, zapewniając dziecku wiele frajdy z obserwowania otaczającego je świata. Sporym atutem wielu wózków ,,3 w jednym" jest możliwość wpięcia spacerówki w dwóch kierunkach. Malec ma wtedy zarówno możliwość kontaktu wzrokowego z rodzicem jak i jazdę przodem, aby móc w pełni czerpać radość ze spaceru. Możliwość regulacji kąta ustawienia podnóżka czy też rodzaj materiału, użytego do jego obszycia również jest ważnym czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania spacerówki. Miejsce to jest szczególnie narażone na zabrudzenia, dlatego warto zdecydować się na spacerówkę, która posiada w miejscu tym materiały łatwe do utrzymania w czystości. 

Do większości wózków uniwersalnych mamy możliwość wpięcia fotelika samochodowego. Zdarza się, że do wózka możemy wpiąć tylko fotelik danego producenta, coraz częściej jednak producenci wózków pozwalają wpinać inne, często bezpieczniejsze foteliki. Elementami łączącymi fotelik z ramą wózka są adaptery, które czasem występują w formie jednego elementu. Niektórzy producenci oferują wózki, które nie wymagają stosowania żadnych elementów łączących fotelik z ramą a fotelik wpina się na te same złącza, co gondola. Jak widać inwestycja w zestaw z wyższej półki procentuje nie tylko jakością codziennej eksploatacji ale również bezpieczeństwem dla naszego dziecka. 

Podsumowanie 

Nie ulega wątpliwości, iż istotnych czynników przy doborze najodpowiedniejszego wózka jest sporo, nie oznacza to jednak że wózek idealny nie istnieje. Z pewnością nie ma jednego zestawu, który zadowoliłby wszystkich, ponieważ dla każdego z rodziców zupełnie inaczej wyglądać będzie optimum między funkcjonalnością, solidnością, bezpieczeństwem i dobrą ceną. Wybór na rynku jest jednak na tyle duży, że poświęcając chwilę na zapoznanie się z bogatą ofertą oraz zdając się na porady doświadczonych sprzedawców ( Zapraszamy do zakładki KONTAKT ) jesteśmy w stanie nabyć wózek, którego wybór będzie nas cieszyć przez kilka lat.

Inne artykuły z grupy Ciąża i poród

Kiedy widać brzuszek?

Kiedy widać brzuszek?

Wczesna ciąża nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Kiedy młoda mama może się spodziewać tego, ze jej brzuszek zrobi się bardziej okrągły?  
...
Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Wiele kobiet zastanawia się, jak bardzo zmieni się ich życie, gdy zajdą w ciążę. W stanie błogosławionym nie wszystko wolno i dobrze się przygotować na nadchodzące, mniejsze i większe, ograniczenia.
...
Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Fakt bycia w stanie błogosłąwionym, nie oznacza, że mama nie może się trochę poruszać. Ba!, aktywność jest nawet wskazana, ale należy zachować zdrowy rozsądek.  
...
Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Problem spożywania alkoholu - w każdej, nawet najmniejszej ilości - od lat jest badany przez naukowców. Jedno wiadomo - nie jest wskazany! Podobnie jak palenie.  
...
Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy możesz prowadzić samochód? Oczywiście, że tak. Tylko musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o dziecko. O Ciebie w samochodzie dbają pasy i poduszka powietrzna, jednak aby Twoje przyszło dziecko było bezpieczne potrzebujesz adaptera do pasa.
...
Mama na wadze

Mama na wadze

Większość przyszłych mam zastanawia się ile przytyje w ciąży, jak to wpłynie na jej ciało i samopoczucie, czy uda się po porodzie szybko wrócić do formy. Przyrost masy ciała w okresie ciąży, to co i ile jemy ma ogromny wpływ na przebieg samej ciąży, porodu, zdrowie maluszka i zdrowie mamy.
...
Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Ciąża trwa średnio 8,5 - 9 miesięcy (38-40 tygodni). Średnio, ponieważ na jej długość ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie da się jednoznacznie określić dnia zapłodnienia w około połowie przypadków, dlatego pierwszym sposobem liczenia czasu trwania ciąży, jest uznanie za jej początek pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Daje to około 280 dni, tj. 9 miesięcy (lub 10 miesięcy księżycowych) i mniej więcej 40 tygodni.
...
Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Kiedy mama już wie o poczęciu lub pojawiają się zjawiska, które mogą sugerować ciążę, to dobry moment, by wybrać się do poradni ginekologicznej, by wykonać wczesne badania prenatalne.
...
Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Zapewne wiecie już o tym, że dieta w ciąży (i okresie karmienia, nie zapominajcie!) to bardzo istotna rzecz. Mówiąc wprost, wszystko to, co zje mama, wchłonie także dziecko.
...
Jak rozwija się płód w pierwszym miesiącu?

Jak rozwija się płód w pierwszym miesiącu?

O rozwoju prenatalnym dziecka napisano już wiele książek i dziesiątki tysięcy artykułów. My przygotowaliśmy dla Was zestaw najważniejszych informacji odnośnie tego, jak rozwinie się Wasze maleństwo w najbliższych tygodniach. Dziś poznacie kilka szczegółów dotyczących pierwszego miesiąca.
...
Zobacz wszystkie artykuły
Porównywarka
Baby list