Twój koszyk jest pusty
do darmowej dostawy brakuje Ci 500 PLN
Konto
Producenci

Jak pielęgnować skórę matki latem i zimą?

Lato

 

Na początek - unikamy nadmiernej ekspozycji słonecznej. Słońce wysusza skórę i niekorzystnie wpływa na wszelkie znamiona. Te ciemniejsze, zarówno plamki jak i pieprzyki, mogą się v czasem zmienić w komórki nowotworowe. Niestety, nie każdą zmianę tego typu można później usunąć operacyjnie.

 

Kremy z filtrem nie powinny być stosowane w nadmiarze, ponieważ nie do końca wiadomo jak wpłyną na rozwijające się dziecko. Wchłaniane przez skórę mogą się częściowo dostawać do krwiobiegu, a dalej, do ciała płodu.

 

Oczywiście istotne jest nawilżenie, dlatego warto stosować co kilka dni olejki, balsamy i kremy (jednak dobrze jest je skonsultować z lekarzami). Pomogą też masaże skóry, delikatne posuwiste ruchy, pozwolą ją ujędrnić i nieco rozciągnąć, przez co zmniejszą się efekty przyszłych rozstępów.

 

Peeling, najlepiej drobnoziarnisty, taki który nie podrażni skóry, można wykonać bez przeszkód raz na kilka dni. Dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka.


 

Zima

 

Podobne zabiegi należy stosować również zimą. Naszej skórze nie służy zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura. W obu przypadkach powłoki naszego ciała się wysuszają i osłabiają.

 

Niezwykle istotne będą więc kremy i balsamy nawilżające. Dotyczy to również ust, bardzo wrażliwych na niskie temperatury.

 

Dobrym rozwiązaniem na zimowe wieczory będzie ciepła kąpiel, która rozluźni ściśnięte mrozem komórki, pozwoli odetchnąć i dokładnie wyczyścić całą powierzchnię ciała.

 

Istnieją również specjalne linie kosmetyków do ciała, przeznaczonych właśnie na okres zimowy, które zawierają liczne składniki odżywcze, które odżywią skórę tym trudnym, chłodnym okresie.

 

Masaże skóry pozwolą zachować jej elastyczność i jędrność, a połączenie tych zabiegów z pielęgnacją za pomocą olejków i kremów, powinno zwiększyć skuteczność.

 

Inne artykuły z grupy Ciąża i poród

Kiedy widać brzuszek?

Kiedy widać brzuszek?

Wczesna ciąża nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Kiedy młoda mama może się spodziewać tego, ze jej brzuszek zrobi się bardziej okrągły?  
...
Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Wiele kobiet zastanawia się, jak bardzo zmieni się ich życie, gdy zajdą w ciążę. W stanie błogosławionym nie wszystko wolno i dobrze się przygotować na nadchodzące, mniejsze i większe, ograniczenia.
...
Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Fakt bycia w stanie błogosłąwionym, nie oznacza, że mama nie może się trochę poruszać. Ba!, aktywność jest nawet wskazana, ale należy zachować zdrowy rozsądek.  
...
Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Problem spożywania alkoholu - w każdej, nawet najmniejszej ilości - od lat jest badany przez naukowców. Jedno wiadomo - nie jest wskazany! Podobnie jak palenie.  
...
Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy możesz prowadzić samochód? Oczywiście, że tak. Tylko musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o dziecko. O Ciebie w samochodzie dbają pasy i poduszka powietrzna, jednak aby Twoje przyszło dziecko było bezpieczne potrzebujesz adaptera do pasa.
...
Mama na wadze

Mama na wadze

Większość przyszłych mam zastanawia się ile przytyje w ciąży, jak to wpłynie na jej ciało i samopoczucie, czy uda się po porodzie szybko wrócić do formy. Przyrost masy ciała w okresie ciąży, to co i ile jemy ma ogromny wpływ na przebieg samej ciąży, porodu, zdrowie maluszka i zdrowie mamy.
...
Jaki wózek dziecięcy kupić?

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Wybór wózka dziecięcego to bez wątpienia jeden z trudniejszych wyborów podczas zakupu wyprawki. Sprawdź jak kupić mądrze!
...
Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Ciąża trwa średnio 8,5 - 9 miesięcy (38-40 tygodni). Średnio, ponieważ na jej długość ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie da się jednoznacznie określić dnia zapłodnienia w około połowie przypadków, dlatego pierwszym sposobem liczenia czasu trwania ciąży, jest uznanie za jej początek pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Daje to około 280 dni, tj. 9 miesięcy (lub 10 miesięcy księżycowych) i mniej więcej 40 tygodni.
...
Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Kiedy mama już wie o poczęciu lub pojawiają się zjawiska, które mogą sugerować ciążę, to dobry moment, by wybrać się do poradni ginekologicznej, by wykonać wczesne badania prenatalne.
...
Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Zapewne wiecie już o tym, że dieta w ciąży (i okresie karmienia, nie zapominajcie!) to bardzo istotna rzecz. Mówiąc wprost, wszystko to, co zje mama, wchłonie także dziecko.
...
Zobacz wszystkie artykuły
Porównywarka
Baby list