Twój koszyk jest pusty
do darmowej dostawy brakuje Ci 500 PLN
Konto
Producenci

Zabawki interaktywne dla maluchów. Czy są odpowiednie?

Świat pędzi do przodu w każdym aspekcie, również przemysł zabawkarski rozwija się w tak dużym tempie, że nie sposób za nim nadążyć. Jeszcze niedawno maluchy bawiły się drewnianymi i plastikowymi klockami, konikami na biegunach i samolotami z papieru. Dziś dwulatki używają zabawek, które z nimi rozmawiają, pozwalają poznawać języki, dźwięki i świat cyberprzestrzeni. Czy to odpowiednie dla tak młodych dzieci?

 

Tak, jeśli tylko zachowa się pewien umiar. Niemowlęta należy stymulować różnymi bodźcami, by mogły się prawidłowo rozwijać.

 

Oczywiście, nie oznacza to od razu, że należy kilkutygodniowe dziecko zapoznawać z komputerem czy tabletem, nie. Na to przyjdzie czas za kilka… lat. Na początek wystarczą maskotki, klocki, grzechotki i bujaczki, które poza ciekawymi barwami, emitować będą światło i dźwięk.

 

Możecie je wprowadzać, kiedy tylko maluch zacznie nawiązywać kontakt ze światem zewnętrznym, obserwować, chwytać, wyrażać emocje. Kiedy tylko maluch zacznie się przewracać, raczkować i siadać, sam będzie mógł się zacząć bawić, a jego rozwój, właśnie dzięki zabawkom interaktywnym, przyspieszy.

 

Zabawki muzyczne i językowe, pozwolą opanować mu nowe zasoby słownictwa, dziecko będzie żywsze, bardziej aktywne i ciekawe świata. Zobaczy, że otaczająca go rzeczywistość pełna jest doznań, które warto poznać. To da doskonałe prognozy na przyszłość o pozwoli rozwinąć umysł malucha.

 

Zabawki interaktywne to nie tylko strawa dla duszy, ale i ciała. Tego typu urządzenia wymagają od dziecka ruchu, maluch musi dotknąć kilku elementów, a zachęcony reakcją zabawki, dotyka dalej, rusza się i rozwija młode mięśnie.

 

Jeśli chodzi o nowe technologie.... Wiele się mówi o niestosowności tak wczesnego zapoznawania dzieci ze światem komputerów. O tym, kiedy dać maleństwu do ręki komórkę, laptop czy tablet (a może jeszcze coś innego…) zdecydujecie sami, jednak powinny to być, z początku sporadyczne zetknięcia. Chłonny umysł dziecka musi też poznać inne aspekty życia.

 

Inne artykuły z grupy Ciąża i poród

Kiedy widać brzuszek?

Kiedy widać brzuszek?

Wczesna ciąża nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Kiedy młoda mama może się spodziewać tego, ze jej brzuszek zrobi się bardziej okrągły?  
...
Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Wiele kobiet zastanawia się, jak bardzo zmieni się ich życie, gdy zajdą w ciążę. W stanie błogosławionym nie wszystko wolno i dobrze się przygotować na nadchodzące, mniejsze i większe, ograniczenia.
...
Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Fakt bycia w stanie błogosłąwionym, nie oznacza, że mama nie może się trochę poruszać. Ba!, aktywność jest nawet wskazana, ale należy zachować zdrowy rozsądek.  
...
Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Problem spożywania alkoholu - w każdej, nawet najmniejszej ilości - od lat jest badany przez naukowców. Jedno wiadomo - nie jest wskazany! Podobnie jak palenie.  
...
Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy możesz prowadzić samochód? Oczywiście, że tak. Tylko musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o dziecko. O Ciebie w samochodzie dbają pasy i poduszka powietrzna, jednak aby Twoje przyszło dziecko było bezpieczne potrzebujesz adaptera do pasa.
...
Mama na wadze

Mama na wadze

Większość przyszłych mam zastanawia się ile przytyje w ciąży, jak to wpłynie na jej ciało i samopoczucie, czy uda się po porodzie szybko wrócić do formy. Przyrost masy ciała w okresie ciąży, to co i ile jemy ma ogromny wpływ na przebieg samej ciąży, porodu, zdrowie maluszka i zdrowie mamy.
...
Jaki wózek dziecięcy kupić?

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Wybór wózka dziecięcego to bez wątpienia jeden z trudniejszych wyborów podczas zakupu wyprawki. Sprawdź jak kupić mądrze!
...
Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Ciąża trwa średnio 8,5 - 9 miesięcy (38-40 tygodni). Średnio, ponieważ na jej długość ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie da się jednoznacznie określić dnia zapłodnienia w około połowie przypadków, dlatego pierwszym sposobem liczenia czasu trwania ciąży, jest uznanie za jej początek pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Daje to około 280 dni, tj. 9 miesięcy (lub 10 miesięcy księżycowych) i mniej więcej 40 tygodni.
...
Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Kiedy mama już wie o poczęciu lub pojawiają się zjawiska, które mogą sugerować ciążę, to dobry moment, by wybrać się do poradni ginekologicznej, by wykonać wczesne badania prenatalne.
...
Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Zapewne wiecie już o tym, że dieta w ciąży (i okresie karmienia, nie zapominajcie!) to bardzo istotna rzecz. Mówiąc wprost, wszystko to, co zje mama, wchłonie także dziecko.
...
Zobacz wszystkie artykuły
Porównywarka
Baby list